Ogrzewanie w domu

To najwłaściwszy okres, by pogłówkować, jak utrzymywać w cieple mieszkania. Przed nami zima, a niedawne lata przypomniały, że te potrafią być nad Wisłą naprawdę zimne. W minionym dziesięcioleciu parę razy słupki rtęci spadały poniżej 30 stopni mrozu. Nie należy zdawać się na łaskę lokalnej ciepłowni – nie ma jak regulować temperatury, uruchamiać i gasić grzania.
Wybierz ogrzewanie indywidualne. Nie wiesz jak to zrobić? W tym tekście podpowiem ci, jaki sprzęt zakładać (na przykład pompy obiegowe co) oraz jakich producentów sprzęt kupować.

grzejniki - rzecz tu wygląda łatwo. Należy je dobierać do kubatury pomieszczenia. Oprócz wielkości kaloryfera kluczowe jest też ulokowanie, które zagwarantuje korzystne rozpraszanie ciepła. Idealne produkty na polskim rynku to grzejniki Purmo oraz grzejniki Enix.

Grzejnik
Przygotowane przez: fondital
Kolektory słoneczne Hewalex to nowatorstwo i zielona energia. Jak sama nazwa wskazuje, energię daje tu światło słoneczne. Kolektory montuje się na dachach, w właściwie dobranym miejscu. Opłaca się zamontować kolektory do domu, w którym istnieje ogrzewanie ścienne albo podłogowe. Idealnie pasują w ogrzewaniu basenów i wody w kranie. Koszta urządzeń wahają się od 6 do 12 tysięcy złotych.

Do ocieplania wody idealnie się nada także podgrzewacz wody Vaillant, czerpiący ciepło z gazu. Urządzenia te wyróżnia duża szybkość ocieplania wody i wysoka sprawność energetyczna, odnotowywana w małym zużyciu surowca.

grzejniki łazienkowe
Przygotowane przez: Purmo
Podpatrzone na: Purmo
Wspaniałą alternatywą dla oferty okolicznej ciepłowni są kotły gazowe Vaillant. Można je zamontować w piwnicy, co wskazuje na znaczącą oszczędność miejsca. Naprawdę wygodna jest możliwość dowolnej kalibracji ciepłoty. Taki kocioł umie równocześnie ocieplać wodę i powietrze w domu.

Pompy obiegowe CO stają się konieczne w sytuacji, kiedy kocioł gazowy ich domyślnie nie zawiera. Goszczą one przepływ ogrzewanej wody.

W wolnej chwili

W jaki sposób odpowiednio ogrzać łazienkę? Zobacz skuteczne sposoby

łazienka
Przygotowane przez: Invado
Podpatrzone na: Invado
Posiadacze domów jednorodzinnych mają nieco trudniejsze życie, ponieważ za chociażby ogrzewanie własnej łazienki muszą no jakby nie patrzeć zabrać się samodzielnie. Wiadoma sytuacja: mamy zapewne wiele firm, które chętnie we wszystkim nam pomogą, ale w żadnym wypadku nie powinniśmy założyć, że akurat posiadanie domu jednorodzinnego to wyłącznie zalety.


Na zamknięcie artykułu chciałbym jeszcze zarekomendować wam grzejniki łazienkowe Instal Projekt, które odznaczają się świetną ergonomią oraz niebanalnym projektem. One sprawią, że twoja łazienka będzie cieplutka i stylowa.
Podpatrzone na: Lazienkaplus.pl
05-10-2012